Mooie stappen vooruit binnen het programmaplan Zorgcoördinatie Acute Zorg
Binnen het programmaplan Zorgcoördinatie Acute Zorg worden mooie stappen gezet. Daarmee krijgt de samenwerking in de acute zorgketen steeds meer vorm en bouwen we aan een toekomstgerichte acute zorgketen. Hieronder leest u de laatste ontwikkelingen.
Samenwerkingsdocumenten afgerond
Voor de huisartsenspoedposten en de regionale transferpunten zijn samenwerkingsdocumenten afgerond. Deze geven richting aan gezamenlijke afspraken en werkwijzen, zodat de samenwerking onderling wordt bevorderd.
Concreet gaat dit om:
- De samenwerking tussen het regionale aanmeldpunt (RAP) ZHN en regionaal transferpunt (RTP) MH, om de beschikbare capaciteit voor spoedverblijfzorg in een pilot regio zo goed mogelijk in te zetten.
- De samenwerking tussen HAP de Limes en HAP Midden-Holland, om bij overstijgende crises beter samen te kunnen werken en elkaar te ondersteunen.
Verdere uitwerking Acute Zorg Thuis
De Acute Zorg Thuis krijgt verder vorm. Dit is regionale acute eenmalige thuiszorg, ter vervanging van huisarts- of ambulance-inzet in de avonden en weekenden.
Er wordt gewerkt aan de inrichting van verwijzing en coördinatie, ondersteund door zorgpaden en scholing, zodat de nieuwe werkwijze goed landt in de dagelijkse praktijk.
Bredere rol Specialist Ouderengeneeskunde
De rol van de Specialist Ouderengeneeskunde in de acute keten wordt verder uitgewerkt, zodat deze op de juiste manier kan worden ingezet. We maken een telefonisch consult tussen huisartsenspoedpost en ambulancedienst met de SO mogelijk.
Betere diagnostiek bij de spoedpost
Tot slot wordt er ingezet op de ontwikkeling van een uitbreiding van diagnostiek bij de spoedpost; zoals een echo ter uitsluiting van een trombosebeen, of lab-bepalingen die anders in het ziekenhuis gedaan zouden moeten worden. Zo kunnen zorgprofessionals in acute situaties een betere afweging en onderbouwing maken voor eventuele vervolgzorg.